نکات مهم در انتخاب دستگیره کابینت

دستگیره ها در انواع و اقسام طرح ها ، رنگ ها ، جنس ها وجود دارند. شما باید دستگیره ای را انتخاب کنید که با طراحی کابینت های شما و سایر عوامل مثل نور یا دکور کلی فضا سازگار باشد. طراحان آن ها را در دو دسته ی کلی قرار میدهند:

سبک سنتی: دستگیره های قدیمی که بیشتر دارای ویژگی های معمارانه و تاریخی هستند. این نوع از دستگیره ها را اغلب در طراحی کلاسیک یا کابینت های سبک سنتی به کار میبرند.

سبک معاصر: این دستگیره ها دارای خطوط براق ، زاویه های تیز و بیشتر ویژگی های هنری هستند و اغلب از جنس فولاد و نیکل و کروم هستند تا مدرن به نظر برسند

 

نکاتی که شما را در انتخاب راهنمایی میکند:

دستگیره ای انتخاب کنید که در تضاد و کنتراست با کابینت شما باشد. به عنوان مثال برای کابینت با چوب تیره از دستگیره های از جنس برنج ، فولاد ضد زنگ ، کروم یا نیکل استفاده کنید. کابینت های رنگ روشن زمینه ای عالی برای دستگیره هایی از جنس برنز یا مس است. دستگیره های فلزی که جلا شده اند با طراحی معاصر یا سنتی مطابق میکند. در یک آشپزخانه ی ظریف و مجلل برای یک طرح مدرن از دستگیره های شیشه ای که در طرح های مختلف و براق موجود است ، میتوانید استفاده کنید.

شکل دستگیره ها بسیار جالب توجه و کاربردی برای درب های کابینت هستند اما اغلب توجه کافی به آن ها نمیشود. برای انتخاب شکل دستگیره ها به راحت بودن آن ها توجه کنید. باید راحت در میان انگشتان شما قرار بگیرند و باز و بسته کردن درب ها آسان باشد.

سایز های دستگیره کابینت و کمد:

آنچه در انتخاب دستگیره و ابزار یراق برای کابینت اهمیت دارد زیبایی آن است، اما پیش از انتخاب دستگیره ای زیبا دانستن نکاتی کاربردی  در مورد سایز دستگیره ها به شما کمک می کند تا دستگیره مناسب با کابینت یا درب را خریداری نمایید.

نکته ی حائز اهمیت در مورد سایز  دستگیره ها این است که معمولا طول کل دستگیره بزرگتر از فاصله میان سوراخ های نصب آن است. دستگیره های کابینت در سایزهای متنوعی تولید می­شوند و از یک استاندارد بین المللی پیروی می­کنند.

اولین سایز این مدل از دستگیره ها، تک پیچ می­باشند که فقط با یک پیچ به درب کابینت یا کمد متصل می­شوند.

سپس دستگیره های دو پیچ هستند که اندازه های زیادی را شامل می­شوند.

 

فاصله میان پیچ دستگیره ها جهت نصب باید از وسط سوراخ اول تا وسط سوراخ دوم محاسبه شود تا بتوان دستگیره را به راحتی نصب کرد. واحد اندازه گیری جهت نصب دستگیره ها به میلیمتر محاسبه میگردد.

سایزهای استاندارد

۱۶میلی متر

۳۲میلی متر

۶۴میلی متر

۹۶ میلی متر

۱۲۸ میلی متر

۱۶۰میلی متر

۱۹۲میلی متر

۲۲۴میلی متر

۲۵۶میلی متر

۲۸۸میلی متر

۳۲۰میلی متر

که البته لازم به ذکر است در دستگیره های ساخت ایران ، سایزها به صورت زیر می باشد:

۱۰ میلی متر

۱۵میلی متر

۲۰ میلی متر

۲۵ میلی متر

۳۰ میلی متر

۳۵ میلی متر

۴۰ میلی متر

۵۰ میلی متر

دستگیره کابینتی ملونی مدل ML 212

دستگیره های کابینتی ملونی در ابعاد و اندازه‌های مختلف ارائه میشوند

موارد استفاده این دستگیره درسرویس خواب ،کشو،بوفه و ویترین ،کمد و …می باشد

دستگیره فوق دارای یک سوراخ جهت نصب است

رنگ :  استیل، کروم، طلایی